Cíle metody jsou následující:
- úbytek na objemu
- celkové zlepšení vzhledu pokožky postižené celulitidou ( ale také křečovými žilami a popraskanými žilkami )

V našem případě zábal používáme jako metodu, která slouží a napomáhá při tvarování postavy.

Délka jedné procedury je 60 - 90 minut plus 5 - 10 minut na zavíjení a odstraňování zábalu, zpočátku doporučujeme 2 - 3 x týdně , pak alespoň 1 x týdně.
Po úspěšné terapii doporučujeme jednu proceduru za 2 - 4 týdny k udržení výsledků.
Náš klient musí dbát na to, aby v den procedury vypil postupně dva až tři litry tekutiny. Nedostatek tekutiny v tkáni může totiž ovlivnit úspěch terapie.

V našem studiu kombinujeme zábaly s ostatními metodami:

• Akupresurní masáž ( Rolletic ) - na nohy Vám naneseme silnější vrstvu krému a ovineme fólií, pak si oblečete legíny ( tepláky ), následná masáž na Rolleticu je pak mnohem účinější. Výsledkem je zvýšený úbytek podkožního tuku a výrazné zlepšení vzhledu kůže. ( po této metodě ještě vždy následuje stimulace lymfatického systému ).

• Mechanická lymfodrenáž (Lymfoven) - odplavování nadbytečných tekutin se zplodinami metabolismu je ve spojení se zábalem posíleno , úbytek na objemu je výraznější.

• Myostimulace - (svalový stimulátor) - naneseme krém lehce vetřeme do pokožky a provedeme myostimulaci. Současný účinek krému i svalové práce, pak podpoří krevní oběh ( přísun živin ), spalování podkožního tuku a odplavování zplodin.