Účinky léčby na Rolleticu jsou trvalého rázu, protože tento stroj neodstraňuje vodu, ale pracuje s tukovými buňkami.

Akupresurní masáž Rolleticem urychluje odplavování toxických látek, jejichž usazování okolo tukových buněk je jedním z důvodů vzniku celulitidy. Opakovanými masážemi Rolleticem dochází také ke zpevnování podkožních kolageno - elastinových vláken. Tím se vyrovnává kontura pokožky a "pomerančová kůže" se zvolna vyhlazuje, stává se pevnější a pružnější. Výrazně se zlepší metabolismus tukové tkáně, dochází k urychlenému vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, zlepšuje se látková přeměna v oblasti kůže, podkoží a svalů.
Masáž Rolleticem prokrvuje pokožku, která je lépe vyživována a lépe vstřebává použité anticelulitidové přípravky.

Roletic je výborným pomocníkem v boji proti nadbytečným centimentrům. Při masáži se zpevňují svaly, jsou "utlačovány" a zplošťovány tukové buňky, dochází k vyrovnání reliefu tukové vrstvy a k viditelným úbytkům objemu v centrálních oblastech postavy. Zákazníci se o tom mohou přesvědčit měřením normálním centimetrem.Během ošetření dochází rovněž k uvolnění bloků svalových skupin, srůstů změkčení jizev, zpevnění podkoží. Klienti ocení, že dosáhnou zlepšení postavy vlastně bez zbytečné námahy nebo zatěžování organismu. Po masáži mají navíc příjemný pocit uvolnění a spokojenosti.

Během provádění masáže plosek nohou dochází k namasírování všech akupunkturních budů na chodidlech, což má příznivý vliv na vnitřní orgány a blahodárně tak ovlivňuje celkový zdravotní stav.

Někdy se během prvního ošetření může objevit mírná bolest ošetřovaných partií, pocit horka či zarudnutí ošetřovaných míst. Tyto obtíže však velmi rychle ustoupí samy. Používání je vhodné pro všechny věkové kategorie.