V našem studiu je infrasauna využívána dvěma způsoby:
• jako potící kůra 1 - 2 x týdně v délce 35 - 40 minut, po tuto dobu se ze sauny nevychází.Příjemná sprcha před prohříváním podpoří větší výdej potu. Potící kůru ukončíte osprchováním vlažnou vodou. ( při této proceduře doporučujeme dostatečně pít). Se sebou je nutné přinést dva ručníky , které Vám samozřejmě i zapůjčíme.
• Pro svalové prohřátí, bez dosažení potivosti v lehkém oblečení v délce 10 minut.

Po použití sauny se budete cítit nádherně osvěženi.

Infračervené záření je forma energie, která Vaše tělo zahřívá přímo, bez zahřívání vzduchu.

Teplota v infrasauně je příjemná pro dýchání a příznivá pro lidský organismus. Pohybuje se do 55 stupňů C. čímž nezatěžuje organismus a je vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem.
Infračervené sálavé teplo vniká hluboko pod povrch pokožky ( cca 4 cm ), stimuluje tím svaly a orgány, které zvyšují svůj výkon. Zvýšením vnitřní tělesné teploty dojde k prokrvení, povzbuzení krevního oběhu a látkové výměny. Dochází k odbourávání tukových buněk, snižování hladiny cholesterolu, jedovatých látek a těžkých kovů.

Za třicet minut používání infrasauny lidské tělo spálí až 2500kJ.

Hluboké prohřátí způsobené infačervenou energií zvyšuje tělesnou teplotu a vede k likvidaci bakterií a virů, nebo k zástavě jejich reprodukčního cyklu. Intenzivním pocením dojde k vylučování jedovatých látek a zplodin látkové výměny, čímž dochází k upevňování zdraví a posilování obranyschopnosti organismu. Pot vyplavuje hluboko uložené nečistoty, odumřelou tkáň a tím hloubkově očišťuje pleť. Výsledkem je i zlepšení elasticity a napětí pokožky.

Infračervené teplo:
o snižuje hmotnost - (pocením, spotřebováním energie nutné pro ochlazování těla a tvorbu potu a přímým vylučováním tuku )
o odstraňuje celulitidu
o vylučuje z těla až 3 x větší obsah škodlivých toxických látek v porovnání s tradiční saunou.
o působí příznivě na akné a ekzémy
o zvyšuje cirkulaci krve, posiluje krevní oběh ,posiluje kardiovaskulární kondici
o léčí ztuhlost a bolest kloubů, zad a končetin
o používá se k léčbě mnoha druhů artróz o snižuje kloubní ztuhlost u revmatických kloubů prstů
o má pozitivní vliv při léčbě výronů, nervových bolestí, svalových křečí